Wille czy niewielkie domy jednorodzinne?

Posted on Posted in Bez kategorii
Projekty domów jednorodzinnych Łódź Warszawa

Od czego zależy to, jakiego domu poszukują inwestorzy? Tym razem już nie jest mowa  stylu ale o wielkości. Czy to faktycznie jest tak, że im większy dom tym lepszy? Czy to jest tylko kwestia finansów, że ludzie wybierają małe domy jednorodzinne?

Koszty budowy domu

to chyba jeden z decydujących czynników wpływających na decyzję o wielkości projektowanego domu jednorodzinnego. Wiadomo – im większy dom tym większe koszty, nie tylko samego projektu, ale również materiałów, budowy i późniejszego wykończenia. Ostatnią rzeczą o której również zapomina się przy wyliczaniu kosztów jest koszt utrzymania domu. Każdy metr kwadratowy więcej, to więcej powierzchni do konserwacji i znowu zwiększanie kosztów. Dlatego trzeba mierzyć siły na zamiary – jeżeli kupujemy duży i drogi samochód, to trzeba liczyć się z tym, że jest drogi w utrzymaniu. Podobnie jest z domem.

Małe domy

Najczęściej decydują się na nie młode pary, małżeństwa, które chcą się uniezależnić i wyprowadzić od rodziców, albo do tej pory mieszkali w kawalerce i odkryli, że wybudowanie małego domu jest porównywalne z kupnem mieszkania.

Tak własnie może być, jednak należy wyliczyć wszystkie koszty i wszystko uwzględnić w projekcie architektoniczno-budowlanym.

 

Więcej na temat domów można poczytać w artykule: artykuł biams