Słowniczek inwestora od architekta z uprawnieniami

Posted on Posted in Bez kategorii

Często jest tak, że chęć posiadania własnego domu jednorodzinnego czy to parterowego czy piętrowego, w mieście czy poza nim rozpoczyna się od chęci bycia na swoim i bycia niezależnym, a najczęściej problemem ze zmieszczeniem się w mieszkaniu w bloku. Co więc dalej robimy?

Szukamy inspiracji

Otóż to – oglądamy gazety, oglądamy programy o domach, podpatrujemy sąsiadów, podpatrujemy rodzinę znajomych, uruchamiamy wyobraźnię.

Potem, w przypadku bardzo wielu osób, następuje bardzo długi proces zdobywania środków finansowych, szukania działki i wtedy to po raz pierwszy wchodzimy w niezwykły świat nomenklatury architektoniczno-budowlanej. Okazuje się, że nie możemy sobie wybudować czego chcemy gdzie chcemy, że działka jednak narzuca nam przyszły wygląd domu.

Definicje budowlane czyli co jest czym

Bez względu na to czy decydujemy się na gotowy projekt czy szukamy w tym celu dobrego architekta musimy mieć podstawową wiedzę dotyczącą pewnych pojęć i określeń.

Wiele osób myśli, że projekt domu to po prostu jednej rysunek. Nie, to gruba teczka, a często kilka segregatorów, w którego tworzenie zaangażowanych jest wielu specjalistów, w którym opisany jest nieomalże każdy wkręt zastosowany w naszym przyszłym domu.

Jeżeli jesteście zainteresowani poznaniem poznania tajemniczego języka architektów zapraszamy do wejścia na stronę biura architektonicznego, które specjalizuje się w indywidualnych projektach, które napisało artykuł właśnie dla takich osób: zapraszamy do lektury link