Skandynawski dom jednorodzinny typu stodoła z poddaszem użytkowym

Posted on Posted in Projekty

Indywidualny projekt nowoczesnego domu jednorodzinnego

Inwestorzy poszukujący projektu swojego przyszłego domu czasami sięgają po gotowe projekty. Można w nich znaleźć domy tradycyjne, domy nowoczesne, małe, duże, parterowe czy piętrowe. Wydawałoby się, że każdy znajdzie coś dla siebie, a wybór jest nieograniczony. Nie jest to prawda. W trakcie ustalania szczegółów okazuje się, że pokoje są złej wielkości, kuchnia nie jest połączona z salonem lub właśnie jest, nie ma miejsca na porządną garderobę, a wyjście na taras wypada u dzieci w pokoju, natomiast pianino córki nie mieści się już tylko w piwnicy lub ogródku.

Do tego dochodzi problem do materiałami i detalami wykończenia elewacji, bo jednak całe życie marzyliśmy o oknie do ziemi, a w naszym wariancie domu takiego nie ma. Można dokonywać poprawek, ale to tak jakbyśmy przerabiali spódnicę na spodnie. Jakoś będzie się chodzić, ale bez dobrego wykroju od podstaw nie będzie wyglądać dobrze.

Dlatego jednak większość inwestorów decyduje się (co jest bardzo dobry posunięciem) na zlecenie projektu profesjonalnemu projektowi z uprawnieniami, który stworzy taki dom o jakim marzyliśmy całe życie  i na który zbieraliśmy całe życie (lub musimy wziąć na całe życie kredyt mieszkaniowy).

Dom jednorodzinny typu stodoła z poddaszem użytkowym

Jednymi z często projektowanych ostatnio domów są domy minimalistyczne, skandynawskie typu stodoła. Są to domy o prostej bryle, z dachem dwuspadowym. Najczęściej powstałe w ten sposób poddasze jest poddaszem użytkowym i jeżeli inwestor chciałby w pełni wykorzystać rozkładowość architekt projektuje w domu ściany kolankowe, które podnoszą wysokość poddasza. Wtedy nie martwimy się skosami i tym co z nimi zrobić.

Czemu zatem dach dwuspadowy, czy nie łatwiej z dachem płaskim? Przede wszystkim warunki zabudowy zakupionej działki mogą na to nie pozwalać. Dlatego architekci przychodzą tutaj na ratunek i projektują dom taki, aby był ładny, funkcjonalny, praktyczny i jednoczenie zgodnie z wytycznymi.

Jednym z takich domów jest niezwykle nowoczesny dom jednorodzinny na Złotnie w Łodzi. Jest to budynek, który własnie posiada wymienione elementy. Dodatkowo zaprojektowane wnętrza są niezwykle praktyczne. W środku domu można znaleźć strefę dzienną (salon z jadalnią i kuchnią) o powierzchni prawie 80m2, czyli jak małe mieszkanie. Część dla dzieci jest oddzielona od części rodziców co daje domownikom niezwykły spokój. Garaż jest w bryle budynku i posiada miejsca na dwa samochody.

Piękno i prostota elewacji, kolorystyki i wykorzystanych materiałów jest wizytówką samą w sobie. Dom jest niezwykle elegancki. Więcej szczegółów dotyczących projektu można znaleźć na stronie głównej biura architektonicznego BIAMS.

https://biams.pl/nowoczesny-dom-z-poddaszem-uzytkowym/

Zapraszamy do zapoznania się z projektem oraz do kontaktu z architektem.