Przebudowa domu Łódź

Posted on Posted in Bez kategorii

Nowy czy stary dom?

Kolejny raz zastanowimy się nad pomysłem wykorzystania istniejącego już budynku mieszkalnego.

Już kiedyś przedstawialiśmy tę oto przemianę, czy można rzec, metamorfozę domu na nowoczesny budynek jednorodzinny. Tym razem mamy do przedstawienia inny projekt przebudowy domu.

Czy warto przebudowywać budynki?

Jeżeli chcielibyście uzyskać jednoznacznej odpowiedzi to niestety nie otrzymacie jej tutaj i myślę, że nigdzie. Dlaczego? Bo to bardzo złożone zagadnienie. Przede wszystkim często trudno odciąć się od kwestii sentymentalnych, a to często one są powodem inwestowania w dom, na który ktoś inny nawet by nie spojrzał.

Koszty zależą oczywiście od stopnia ingerencji w budynek. Czym innym będzie jedynie zmiana elewacji, a czym innym zmiana struktury i bryły całego budynku.

Plusem jest to, że bardzo często w czasie takiej przebudowy domu jednorodzinnego łódź mamy możliwość mieszkania chociaż w części budynku. W sytuacji budowy domu od początku jest zdecydowanie niemożliwe, co wymuszą na nas wynajęcie lokalu na czas budowy.

Jednak inwestując w stary dom zawsze musimy mieć na względzie jego stan techniczny. Wiadomo, że instalacje dopiero co położone w nowym budynku są pewniejsze niż stare sprzed kilkudziesięciu często lat. Dlatego często niezbędna będzie wymiana całej instalacji na nową.

Metamorfoza domu jednorodzinnego typu kostka

Jednymi z najmodniejszych ostatnio domów są właśnie kostki. Są bardzo uniwersalne i dają ogromne pole do popisu dobremu projektantowi budynków Łódź i Warszawa. Można z nich stworzyć bardzo nowoczesny dom jednorodzinny. Przykład takiej przebudowy przedstawia pracownia BIAMS.

https://biams.pl/przebudowa-i-rozbudowa-kostki-na-nowoczesny-budynek-mieszkalny/