Projekty nowoczesnych budynków z betonu i szkła

Posted on Posted in Bez kategorii

Mało kto zastanawia się skąd architekci czerpią inspiracje do tworzenia kolejnych wspaniałych projektów domów jednorodzinnych.

Projektowanie budynków mieszkalnych

Architekt przyjmujący zlecenie musi przede wszystkim poznać preferencje inwestora. Może się okazać, że architekt jest zwolennikiem budynków tradycyjnych, natomiast klient zupełnie przeciwnie – nowoczesnych. Dlatego podczas projektowanie budynku mieszkalnego dla rodziny niezwykle ważne jest, aby przyszli jego mieszkańcy pokazali jakiego typu domy podobają im się, a jakie nie. 

Nowoczesne domy jednorodzinne

Ostatnio bardzo często to właśnie z takim zapotrzebowaniem zgłaszają się inwestorzy do biur architektonicznych w Łodzi. Nie każdy jednak wie, że projektowane przez architektów bryły wywodzą się często z modernistycznych i postmodernistycznych stylów.

Takie budynki charakteryzują się płaskimi bryłami z dachem płaskim, wykorzystaniem dużej ilości betonu i szkła. Typowe dla architektury drugiej połowy XX wieku.

Zapraszamy na post na blogu dotyczącym własnie tych zagadnień: https://biams-wnetrza.blogspot.com/2020/01/architektura-drugiej-poowy-xx-wieku.html