Projekty indywidualne domów jednorodzinnych

Posted on Posted in Bez kategorii

Budowa domu

Przy obecnym wzroście cen nieruchomości bardzo wielu inwestorów decyduje się na budowę domu. Mieszkanie dla dużej rodziny z dziećmi musiałoby mieć bardzo dużą powierzchnię, aby każdy czuł się w nim komfortowo. Wiadomo jednak, że tak duże mieszkania są po prostu bardzo drogie. Zarówno nowe deweloperskie, gdzie dochodzi całościowe wykończenie wnętrz, jak i mieszkanie z rynku wtórnego, tam bowiem dochodzi koszt często generalnego remontu. Z tego powodu rodziny takie decydują się na budowę domu zwłaszcza, jeżeli posiadają działkę. Więcej na ten temat pisaliśmy w tym artykule.

Etapy powstania projektu

Oczywiście każdy przyszły inwestor mniej więcej wie jak by chciał, żeby wyglądał jego przyszły, często jedyny dom. Wiele osób decyduje się na wybór projektu z bogatej oferty projektów gotowych oferowanych przez wiele firm, niekoniecznie biur architektonicznych. Jednak nie jest to dobry pomysł. Tym tematem, czyli co wybrać – projekt gotowy czy indywidualny, już kiedyś się zajmowaliśmy.

Wybór dobrego i dobrze współpracującego, a co najważniejsze rozumiejącego nasze potrzeby architekta, zagwarantuje nam, że dostaniemy w efekcie końcowym dom marzeń. Co w takim razie składa się na poszczególne etapy powstania takiego projektu?

 1. Oferta na prace projektowe
 2. Spotkanie w architektem
 3. Wizja lokalna na działce
 4. Koncepcja projektowa domu
 5. Opracowanie projektu budowlanego
 6. Projekt techniczny
 7. Uzyskanie pozwolenia na budowę
 8. Projekty wykonawcze i szczegółowe
 9. Projekty dodatkowe
 10. Projekt wnętrz i aranżacji
 11. Nadzór autorski i inwestorski
 12. Usługi dodatkowe

Oczywiście wszystko w ścisłym kontakcie z biurem architektonicznym.

Dobry architekt Łódź

Jeżeli zatem poszukujecie architekta, który szczegółowo zaprojektuje wasz , przykładowo dom z dachem płaskim lub taki z dachem dwuspadowym, w którym zaaranżujemy sobie poddasze użytkowe, to zapraszamy do naszego biura. Na naszej stronie można znaleźć wiele zrealizowanych przez nas projektów oraz obejrzeć niezwykle ciekawe koncepcje. Może właśnie podobny dom skroił się w waszej głowie.