Projekty elewacji w domach

Posted on Posted in Bez kategorii

Projekty domów jednorodzinnych Łódź

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że elewacja budynku to jego wizytówka. Wielu inwestorów wybiera gotowe domy – bo są tańsze, określa tylko ogólny styl domu, ale nie skupia się na szczegółach wykończenia – elementów nadających mu charakter i które mają związek z otoczeniem ale i wnętrzem domu.

Gotowe projekty domów

nie posiadają zazwyczaj dokładnych rysunków wykonawczych (nie są bowiem wliczone w niską cenę), ale także konstrukcji, aranżacji z otoczeniem. Inwestorzy wykupując tai projekt rezygnują tym samym z profesjonalnego doboru materiałów i działają potem „na własną rękę”. Jeżdżąc po Polsce można zauważyć jaki ma to mierny skutek. Elewacje budynków są niespójne, nie pasują do otoczenia, albo są zwyczajnie tandetne.

Do urzędu, aby uzyskać pozwolenie na budowę, wystarczy złożyć ogólny projekt bez zbędnych szczegółów. Niedoświadczony inwestor, bez dokładnego projektu od architekta, będzie chodzić po marketach budowlanych dobierając często niepasujące do siebie elementy stolarki okiennej, drzwiowej, kolorystykę, okładziny itp

Każde uszczegółowienie projektu wymaga wielu dopłat. Efekt końcowy może być taki, że całkowity koszt projektu będzie taki sam, jak koszt indywidualnego projektu od niezależnego architekta, a uzyskany projekt wyjdzie jak kolaż czy patchwork.

Indywidualne projekty architektoniczne

Dlatego najlepszym pomysłem na mieszkanie w ładnym domu jest zamówienie projektu od profesjonalnej i doświadczonej pracowni architektonicznej. Dom będzie zakrojony na naszą miarę, będzie miał odpowiednią ilość pomieszczeń umiejscowionych tam gdzie chcemy, do tego otrzymamy pełen zestaw projektów dodatkowych, które ułatwią budowę domu.

BIAMS