Projekty domów modernistycznych Łódź

Posted on Posted in Bez kategorii

Projektując domy dla klientów realizujemy ich wyobrażenia o idealnych domu jednorodzinnym. Każdy inwestor ma w swojej głowie wygląda i wyobrażenie takiego jaki chciałby mieć. Najczęściej są to domy bardzo klasyczne, domy a dachem dwuspadowym, z klasycznym wejściem i kształtem rzut na planie kwadratu lub prostokąta zwykle symetryczny jedno lub dwutraktowy. 

Rzadko inwestorzy decydują się na domy modernistyczne. Najbardziej stało się to widoczne po drugiej wojnie światowej. Można się zastanawiać czym było to spowodowane.

Domy ze szkła, domy typu kostka czy domy typu stodoła dopiero niedawno pojawiają się w architekturze przestrzennej. Niewątpliwie ma na to również wpływ WZ (warunki zabudowy), pod które projektowane są gotowe domy. Dlaczego ludzie nie byli zainteresowani w tamtych czasach architekturą modernistyczną i budynkami mieszkalnymi minimalistycznymi?

Zapraszamy na blog architekta domów jednorodzinnych Łódź, który opisuje jak wyglądało projektowanie i tendencje we wnętrzach w połowie XX wieku tuż po wojnie.

https://biams-wnetrza.blogspot.com/2019/09/czy-projekt-modernistyczny-to-dobre.html