Projekty domów jednorodzinnych pod Łodzią

Posted on Posted in Bez kategorii

Domy jednorodzinne w mieście

Bardzo często jest tak, że budżet rodziny nie pozwala na zakup działki i wybudowanie domu w samym mieście. Prawda jest taka, że rzadko można spotkać dom jednorodzinny w centrum, z którego jest łatwo wszędzie dojechać, jest blisko do centrów handlowych czy miejsc kulturalnych. Zazwyczaj takie domy są gdzieś w starych dzielnicach miasta i dosyć trudno wejść w ich posiadanie – chyba, że jesteśmy szczęściarzami i dziedziczymy go w spadku w po rodzinie. Mogą też być w ruinie i wymagać kompletnej przebudowy i renowacji. Koszt takiego przedsięwzięcia jest bardzo duży. Kolejnym problemem jest również hałas. Nie da się ukryć, że w samym mieście przyjemność z posiadania ogródka jest dużo mniejsza niż na wsi, chociaż niewątpliwie mieszkania w bloku nie posiadają nawet takiego luksusu.

Domy jednorodzinne poza miastem

Jakie są ich zalety? Niewątpliwie koszt wybudowania jest mniejszy, bo mniejsza jest cena działki, jednak należy pamiętać o kosztach ukrytych związanych z poprowadzeniem mediów (jeżeli ich nie ma) lub odrolnieniem gruntu. Cisza i spokój oraz bliskość natury może zrekompensować nawet ciągłe dojazdy, często w korkach, bo drogi wyjazdowe z miasta rzadko są przepustowe.Ale coś za coś.

Biuro architektoniczne Łódź

W obu przypadkach niezbędne będzie skontaktowanie się z dobrym i doświadczonym architektem. Pomoże on nawet w wyborze działki. Jeżeli jest to nowa działka poza miastem, to ważna jest droga dojazdowa, odległość od przyłączy i wiele aspektów o których inwestor nawet nie pomyśli. W przypadku zakupu z rynku wtórnego domu w mieście doradzi, czy będzie to opłacalna inwestycja, bo może okazać się, że generalny remont będzie sięgał nawet fundamentów. W takim przypadku nawet taniej byłoby wybudować dom na nowo niż ratować istniejący.

Na stronie BIAMS.pl można znaleźć poradniki dotyczące budowy domu, odpowiednich dokumentów, cenniki zarówno projektowanie nowych domów jednorodzinnych jak i przebudów i rozbudów budynków istniejących. Są tam również przykłady koncepcji willi z basenem, domów tradycyjnych czy super nowoczesnych i energooszczędnych.