Projekty domów jednorodzinnych Łódź

Posted on Posted in Bez kategorii

Architekt Łódź

Bez względu na to czy chcesz wybudować dom od początku czy  przebudować już istniejący, za każdym razem trzeba uzyskać wcześniej pozwolenie budowlane na budowę lub przebudowę.

Nikt inny niż architekt z uprawnieniami nie może wykonać takie projektu. Każdorazowo w projekcie musza współuczestniczyć branżyści oraz konstruktor, dzięki któremu mamy pewność, że budynek nie runie.

Niektórzy marzą o małym przytulnym domku od 100m2 do 150 m2 na odludziu pod lasem, jeszcze inni wielką willę o powierzchni 1000m2 czy nawet 2000m2. Ile kosztuje projekt domu łódź – jakie są ceny u architekta. Czy jest to opłacalne w porównani z projektami gotowymi?

Projekt gotowy z katalogu czy indywidualny – co wybrać?

Każdy z takich projektów domów jednorodzinnych łódź można również znaleźć wśród projektów gotowych….ale czy to faktycznie się opłaca? Projekt gotowy może nie spełniać warunków zabudowy, a zmienianie projektu okaże się bardzo kosztowne. Jeżeli znajdzie się budynek pasujący do WZ to może nie odpowiadać wielkością pomieszczeniami i innymi.

Większość ludzi decyduje się na gotowca z uwagi na koszty, faktycznie cena jest niższa ale często tylko pozornie. Więcej na ten temat można znaleźć tutaj

Adaptacja projektu gotowego

Trzeba wiedzieć, że nawet gotowy projekt musi zostać zaadaptowany tzn. Dopasowany do działki, z wrysowanym budynkiem w mapę oraz z zaznaczonymi doziemnymi instalacjami. Taką adaptację wykonuje architekt z uprawnieniami wraz z branżystami.  To też jest koszt który należy doliczyć. Okazuje się że gotowy projekt jest jedynie tańszy o 2-3% kosztów budowy domu.

Zatrudniając architekta do projektu domu jednorodzinnego łódź mamy spokój, bo to on poprowadzi nas i pomoże na trudnej drodze do uzyskania pozwolenia na budowę.