Projekty postmodernistycznych domów

Posted on Posted in Bez kategorii

 Projekty domów jednorodzinnych

To jedno z najczęściej wpisywanych haseł w wyszukiwarkę przez osoby planujące budowę domu. Ważniejsze powinno jednak być znalezienie odpowiedniego stylu w jakim będzie utrzymany dom. Przeglądanie tysięcy gotowych projektów domów może okazać się normalną stratą czasu. Żeby wiedzieć czego się chce, trzeba być otwartym na historię i architekturę światową, czyli po prostu inspirować się różnymi źródłami.

Jednym z takich miejsc jest blog architekta łódzkiego o historii wnętrz, ale też w ogóle o budynkach w różnych stylach, co jest podparte wieloma przykładami obrazkowymi. W ostatnim wpisie można było przeczytać o postmodernizmie, który jest obecny w przestrzeni miejskiej prawie na każdym kroku.

Następne – znalezienie w okolicy dobrego architekta

Po pierwsze, dlaczego w okolicy? Dlatego, że jest większa szansa na współpracę i częsty kontakt z architektem. Architekt z drugiego końca Polski może się z nami spotkać dwa lub nawet raz w ciągu całego procesu projektowania domu jednorodzinnego. A co z pomocą uzyskania pozwolenia na budowę, a co z wizytami w urzędach, a co z nadzorem wykonawców? Takie rzeczy stają się niemożliwe, gdy wybrany architekt ma biuro projektowe daleko od umiejscowienia działki docelowej.

Po drugie, dlaczego dobrego architekta? Dobry architekt potrafi zaprojektować dowolny typ budynku, mieszkalnego ale także komercyjnego, w takim stylu, który odpowiada inwestorowi i jest zgodny z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego.

Dobra pracowania projektowa

BIAMS zatrudnia najlepszych specjalistów, którzy są doświadczeni w projektowanie domów jednorodzinnych.