Projekt przebudowy domu Łódź

Posted on Posted in Bez kategorii

Przebudowa domu jednorodzinnego

Po decyzji o zamieszkaniu w domu jednorodzinnym pozostaje wybór – czy będzie się budować dom od podstaw zgodnie z projektem indywidualnym od projektanta budynków mieszkalnych lub biura architektonicznego, czy jednak podstawi się na dom z rynku wtórnego, który jednak będzie wymagał przebudowy, rozbudowy lub poważnego remontu.

Zaleta domu z rynku wtórnego

Dlaczego mając możliwość wybudowania domu wymyślonego przez nas od samego początku i możliwości zaplanowania wszystkiego w najdrobniejszym szczególe wiele osób decyduje się na zakup „starego” domu z rynku wtórego.

W zasadzie kwestia finansowa jest nierozstrzygalna, gdyż koszt projektu i budowy lub rozbudowy jest porównywalna.

Najważniejszym czynnikiem jest działka, a dokładnie jej położenie. Prawda jest taka, że w praktycznie wszystkie tereny w miastach, a zwłaszcza niebędące już w granicach miasta, są już pozajmowane. W dzielnicach miast, gdzie stoją domy jednorodzinne budowane kilkadziesiąt lat temu, nie ma możliwości kupienia pustej działki. Jedyne co pozostaje to zakup terenu z domem. Wiadomo, że wyburzanie raczej nie wchodzi w grę, chyba, że mamy dużo gotówki i czasu. Najczęściej wszyscy decydują się na przebudowę i rozbudowę, aby dom zyskał drugą młodość.

Projekty przebudów domów Łódź

Biuro projektowe BIAMS wykonuje projekty rozbudów i przebudów domów jednorodzinnych, które na pierwszy rzut oka nie dają za wiele możliwości zmian. Nic bardziej mylnego. Nasi architekci zaprojektują dom jednorodzinny tak, żeby zgrał się on z okoliczną tkanką, uwzględniał wady i zalety przebudowywanego domu oraz było dostosowany do charaktery mieszkańców.

Zapraszamy do obejrzenia jednego z takich projektów: https://biams.pl/przebudowa-kostki-na-nowoczesny-dom-jednorodzinny-wolnostojacy/

Należy oczywiście pamiętać, że każde przebudowa i rozbudowa musi być robiona z pozwoleniem z urzędu. Nasi architekci pomogą zgromadzić odpowiednią dokumentację.