Projekt domu parterowego pod Łodzią

Posted on Posted in Projekty

Minimalistyczny dom parterowy

W otoczeniu rezerwatu Wiączyń można zaprojektować jedynie prostą bryłę, która nie będzie wizualnie nachalna. Inwestorzy zamarzyli sobie nowoczesny dom, bez udziwnień, monochromatyczny i takie właśnie otrzymali projekt. Dom, jak każdy, musiał spełniać warunki zabudowy jednak na szczęście nie były bardzo wymagające i można było zaprojektować dach o niewielkim spadku. Nie było również zastrzeżeń do użytych kolorów.

Rozkład pomieszczeń w domu jednorodzinnym

Zwykle nie stosujemy specjalnych rewolucji w układzie wewnątrz budynku, ponieważ przede wszystkim ma być wygodnie dla mieszkańców. Są już pewne wypracowane rozkłady, które powodują, że części gospodarcze są oddzielone od użytkowych. Podobnie w tym przypadku, na froncie budynku znajdziemy garaż dwustanowiskowy oraz pomieszczenia gospodarcze. Wszystkie pomieszczenia mieszkalne czyli strefa dzienna i pokoje sypialniane i gabinet znajdują się w drugiej części budynku.

Inwestorzy nie chcieli domu piętrowego, więc powstałe poddasze przeznaczą na część magazynową, gdyż nie ma tu podpiwniczenia, a dodatkowa przestrzeń do przechowania na pewno się przyda.

Wyjątkowo, nietypowo jak na współczesne projekty wnętrz, kuchnia jest oddzielona od strefy dziennej, jednak posiada część jadalnianą, gdzie może spotykać się rodzina na posiłki.

Zapraszamy do obejrzenia szczegółów projektu oraz  poszczególnych rzutów elewacji i rozkładu wnętrza dostępnych na głównej stronie biura.
https://biams.pl/dom-parterowy-z-dachem-dwuspadowym/