Nowoczesne stodoły – projekty

Posted on Posted in Bez kategorii

Projekty domów jednorodzinnych

jeżeli poszukujecie najlepszych projektów domów to dlaczego nie spojrzeć na bardzo modne ostatnimi czasy stodoły. Oczywiście nie dosłowne, a domy, które swoją bryłą przypominają takowe. Mają prostą formę i dach dwuspadowy, bez wykuszów, bez zdobień, za to często z dużymi przeszkleniami na elewacji.

Projekt stodoły od łódzkiego architekta

Przedstawiamy przykładowy projekt domu trzy w jednym – bo aż trzy stodoły składają się na jeden dom. To propozycja, która uwzględnia oddzielenie stref nie tylko ścianami, ale wręcz oddzielnymi bryłami. Część nocna jest w innej stodole niż część dzienna.

Na terenie zaprojektowano również basen w stronę którego, skierowane są przeszklone okna elewacyjne. Wykorzystane materiały przywodza na myśl styl country.

 

Umiejscowienie domu na działce

Jest to niezwykle istotne na etapie wstępnego projektowania. Po uzyskaniu warunków zabudowy i określeniu podstawowych założeń i potrzeb inwestorów należy zastanowić się jak chcemy, żeby światło wpadało do pomieszczeń, jak mają się nagrzewać lub nie. To wpływa na ustawienie bryły względem stron świata. Dodatkowo należy uwzględnić otaczającą przyszły dom przyrodę, drzewa, las i jak będą one widoczne przez okna.

Po więcej szczegółów projektu zapraszamy na główną stronę biura:

https://biams.pl/dom-trzy-stodoly-od-lodzkiego-architekta/