Mieszkaniówka w Łodzi

Posted on Posted in Projekty

Projekt budynku wielorodzinnego typu plomba

Chcielibyśmy przedstawić najnowszy projekt pracowni architektonicznej BIAMS. Tym razem naszym zadaniem było stworzenie architektonicznej plomby w zabudowie pierzejowej.

Może, najpierw odczarujmy to sformułowanie. Plomba architektoniczna, podobnie jak plomba stomatologiczna ma za zadanie uzupełnić lukę. Bardzo często, zwłaszcza w centrum miast Polskich, gdzie zabudowa składa się głównie z kamienic i budynków wielorodzinnych (z różnych okresów), jedna z nich zostaje wyburzona. Pozostaje zatem „dziura”, którą można zapełnić innym budynkiem.

Kamienice w okolicach Manufaktury

Zabudowa pierzejowa, to właśnie zabudowa zwarta budynków wielorodzinnych. krótko mówiąc, gdy w centrum miasta kamienice stoją jedna obok drugiej.

Dobry architekt potrafi zaprojektować nie tylko wolnostojący dom jednorodzinny, ale również tak nietypowy budynek jak plomba architektoniczna.

Projekt budynku wielorodzinnego

Nie wszystkie pracownie architektoniczne w Łodzi podejmują się projektowania tzw. mieszkaniówek. Są to budynki, które jak mało które muszą spełniać szereg norm. Dodatkowe wizualne wpasowanie takiego budynku w zabudowę zwartą jest niezwykłym wyzwaniem.

Nasza pracownia architektoniczna poradziła sobie z tym rewelacyjnie.

Zapraszamy do obejrzenia projektu: