Jak znaleźć dobrego architekta Łódź

Posted on Posted in Bez kategorii

Ponawiam pytanie:

jak znaleźć dobrego, doświadczonego i najlepiej taniego architekta

Istnieje na to kilka sposobów. Podobnie jak z szukaniem pracy.

Pierwszy sposób to popytać znajomych, czyli przez polecenie. Wtedy mamy informacje o współpracy z pierwszej ręki. Jeżeli nasz znajomy zatrudniał już jakiegoś architekta i ma doświadczenie w uzyskiwaniu pozwolenia na budowę, to zawsze może podpowiedzieć na co należy zwrócić uwagę przy wyborze i jakie cechy miał ten, którego on zatrudniał. Czy architekt Łódź posiada uprawnienia państwowe? Czy architekt posiada portfolio, które można obejrzeć np. na stronie internetowej? Czy jest łatwy we współpracy, tzn. czy słucha klienta czy narzuca tylko swoje pomysły i rozwiązania? Jak długo projektant domów Łódź działa na rynku? I wiele innych pytań, a przede wszystkim ile bierze architekt za projekt domu jednorodzinnego? Wtedy można skontaktować się z takim architektem i skonfrontować z rzeczywistością.

Informacje o poszukiwaniu dobrego architekta domów można rozesłać i udostępniać w mediach społecznościowych. 

Drugim sposobem jest szukanie na własną rękę wpisując odpowiednią, interesującą nas frazę w wyszukiwarkę. Wtedy jedyne co nam pozostaje to wziąć telefon w dłoń lub otworzyć skrzynkę e-mailową i kontaktować się dzwoniąc i wysyłając wiadomości z zapytaniem do konkretnego projektanta.

Dobry architekt

Każdy projektant ma własny styl i nawet jeżeli próbuje dostosować projekt do woli inwestora to takie eksperymenty nie przynoszą nic dobrego. Dlatego dobrze jeszcze przeszukiwać różne portale, oglądać realizacje projektów architektonicznych i wybrać, który architekt tworzy rzeczy odpowiadające naszemu stylowi. Mamy się dobrze czuć we własnym domu.

Cena projektu domu

To kolejna kwestia niezwykle ważna, którą należy poruszyć. Przykładowy cennik architekta można znaleźć na tej stronie. Jednak innym razem poruszymy temat ceny domu i tego, że za jakość usług trzeba zapłacić. Tak jest w każdej branży.