Doświadczone biuro architektoniczne Łódź

Posted on Posted in Bez kategorii

Nie każdy zdaje sobie sprawę, że decyzja o budowie domu to dopiero początek długiej drogi jaka nas czeka. Zazwyczaj myśl taka rodzi się, gdy pojawi się nowy członek rodziny, dzieci dorastają i potrzebują coraz więcej przestrzeni, znajdujemy sobie nowe hobby i potrzebujemy więcej przestrzeni, chcemy mieć kontakt z naturą. Zwykle bowiem budowa domu związana jest z wyprowadzeniem się na obrzeże miasta lub nawet poza jego granice.

Zwykle jest to spowodowane kwestiami finansowymi. Jednak grunty z dala od centrum są tańsze niż w mieście. Co więcej, rzadko kiedy mamy możliwość kontaktu z naturą w ciszy i spokoju w środku miejskiego zgiełku (są oczywiście wyjątki) .

Przede wszystkim należy sobie odpowiedzieć na pytanie jakiego typu dom nas interesuje oraz na jaki dom pozwala grunt, jaki mamy do dyspozycji. O tym mówi plan miejscowy czyli plan zagospodarowania przestrzennego.

Czy ma być to mały dom do 150m2 czy wielka willa 1000m2, czy dom parterowy czy jednak z piętrem (może w formie poddasza), czy interesuje nas garaż i na ile samochodów?

Na każde z tych pytań musimy odpowiedzieć architektowi zatrudnionemu w biurze architektonicznym, który będzie projektował nam dom jednorodzinny.

W poniższych linkach prezentujemy doświadczoną i dobrą łódzką pracownię architektoniczną oraz przykładowe projekty domów i willi.

https://biams.pl/