Przebudowa domu jednorodzinnego

Posted on Posted in Projekty
Zakup domu z rynku wtórnego

Taka decyzja najczęściej wiąże się z jakimiś kompromisami. Nie zawsze bowiem można trafić na taki dom, jaki odpowiada wszystkim domownikom. Najczęściej są to domy stare wymagające generalnego remontu. Czemu zatem ludzie decydują się na zakup starego domu? Bo na przykład działka na której jest położony znajduje się w bardzo dobrej dzielnicy, w której nie ma możliwości postawienia nowego domu. Czasem otrzymują taki dom w spadku. Jego remont będzie i tak tańszy niż zakup działki i postawienie nowego domu.

Istnieje jednak ryzyko w takiej inwestycji. Nigdy nie jesteśmy w stanie sprawdzić domu od fundamentów aż po dach, poprzez wszystkie instalacje, stan techniczny i rozwiązania. Często nie znamy nawet historii domu. To może okazać się jedną wielką skarbonką. Dlatego przyszli kupcy powinni być przygotowani na to, że prawdopodobnie będą musieli wydać więcej niż zakładali. Jednak we wszystkim pomoże dobry architekt z profesjonalnego biura projektowego, który poradzi co zrobić i przedstawi projekt przebudowy lub rozbudowy domu z rynku wtórnego.

Dom typu kostka

Są to bardzo modne w ostatnim czasie typy domów. Proste, eleganckie i dające ogromne możliwości aranżacyjne. Jest to hołd złożony projektom architektonicznym lat 70tych. Jest to częste, że powraca się do starego, ale w wersji unowocześnionej.

Przedstawiamy przykład takiej przebudowy kostki sprzed 50 lat, którą nasza pracownia przerobiła na nowoczesny dom jednorodzinny. Oszklone elementy elewacji, powiększone otwory okienne, proste przenikające się bryły oraz spokojna kolorystyka to tylko niektóre elementy, które możemy odszukać w naszym projekcie.

Przebudowa kostki na nowoczesny dom od dobrego architekta

Zapraszamy do szczegółów projektu, który znajduje się na głównej stronie naszego biura. Tam też możecie znaleźć kontakt o naszych architektów oraz inne inspiracje i cennik.